קארמה טובה ויצירת אינטראקציה ברשת – סיפור קטן עם תובנות גדולות
איך ליצור אינטראקציות ברשת באמצעות פרגון ועל למה זה טוב לנו ולעסק שלנו

קארמה טובה ויצירת אינטראקציה ברשת – סיפור קטן עם תובנות גדולות

היא התחילה לעקוב אחריי באינסטגרם.

יה, איזה כייף!

כמובן שישר קלטתי את תמונת הפרופיל שלה, שנראתה לי כזו שצולמה בצילום מקצועי.
היא נראתה בה כזו חביבה ומחוייכת, אז הסתקרנתי לגלות מי היא וללמוד עוד עליה.
בעיקר רציתי לראות במה היא עוסקת אז הופ, לחצתי עליה מהר כדי לעבור לפרופיל שלה. 

ואז ראיתי סרטון ממש חמוד שהיא העלתה שם ועוד אחד ועוד אחד וחשבתי לעצמי: "איזה מדליק זה! אפשר ממש לקבל תחושה של מי היא ולהבין במה היא מתעסקת".

המשכתי לדפדף אצלה בפרופיל תוך כדי שאני קולטת איזו עבודה היא עושה שם בצילום הסרטונים והעריכה שלהם, ובכלל הכנת הפוסטים והחומרים ומתרשמת לי. אבל הכי הרשימה אותי הגישה היצירתית והקלילה שבה היא מנגישה מידע על העסק שלה שהוא "כבד" ורציני כזה במהותו.

שמתי לב שיש לה מעט עוקבים והבנתי שהיא כנראה מתחילה, אבל חשבתי לעצמי שאם היא ממשיכה ומתמידה ככה היא בטח תגיע למקום ממש טוב.

ואז חשבתי איזה נחמד היה אם יכולתי להגיד לה את זה. לא?

ואז קלטתי שאני אשכרה יכולה להגיד לה!
בעוד שאין ספק שלימור של פעם היתה חושבת כמה פעמים לפני שהיא היתה עושה את זה, אם בכלל,
לימור של היום די חושבת ועושה, כמעט מבלי להסס.
כולה לכתוב פרגון למישהי, אז מה עם אנחנו לא מכירות? מי לא אוהבת פרגון, יש חיה כזאתי?

בקיצור, כתבתי לה הודעה מחמיאה על הפרופיל שלה ושלחתי. מקסימום תתעלם ממני, הכל טוב.
העיקר שאני הרגשתי דחף לפרגן והלכתי איתו וזה עשה לי הרגשה טובה.

נו, מה אתם חושבים שקרה?

ברור, היא ענתה לי. די מהר אפילו, בהתחשב בעובדה שזה היה על הבוקר.
והיא ממש התרגשה ואמרה לי ששימחתי אותה מאוד.

ואז היא כתבה לי שהיא נמצאת בקהילה שלי ושהיא מדהימה!
וציינה שלמרות שהיא שקטה שם, היא ממש נהנית מכל מה שקורה בה.

ולמה אני מספרת לכם את כל הסיפור הזה?
כי הבנתי ממנו כל כך הרבה דברים חשובים שאני מתה לשתף איתכן. רוצות לשמוע?

אז לגבי פרגון, זה חיזק אצלי את ההבנה ש:

1. לפרגן זה חשוב. וכייף! וזה חיני-חינם, אז למה לא בעצם?

2. חוצמזה שפרגון זה אחד הדברים הכי מעלי תדר ופותחי שפע שיש. אל תשאלו אותי איך, אבל זה עובד! זו כנראה פשוט קארמה טובה לשחרר פירגונים לעולם וכך במוקדם או במאוחר זה פשוט חוזר אלינו כאנרגיה טובה שמתגלגלת אלינו בדרך קוסמית שכזו (שימו לב שבמקרה הזה, זה חזר אלי ממש מהר כשקיבלתי את המחמאה המפתיעה הזו ממנה לגבי הקהילה שלי כבר באותה השיחה).

3. יש מלא דרכים לפרגן וכל המרבה האין זה משובח. אפשר לעשות את זה ע"ג פוסט או רילס או כל תוכן שמישהי מעלה, אפשר לפרגן בהודעה פרטית, אפשר פשוט להחמיא למישהי ולתייג אותה, לכתוב לה ביקורת מחמיאה בדף שלה, לשתף מחדש בסטורי שלכן משהו שלו/ה שאהבתן ועוד כל כך הרבה אפשרויות! 

4. אתן לא תאמינו איזה טוב זה עושה סביבכן. קודם כל לכן כי אתן תרגישו שזה ישר פותח את הלב ועושה הרגשה טובה כזאת של: "יה, עשינו משהו טוב היום". העניין הוא שעבורכן זו כולה פעולה קטנה , אבל לצד השני… זה וואו!!! נסו אתן רגע להיזכר איך הרגשתם כשמישהו פרגן לכן מבלי שציפיתם, נכון שזו התחושה הכי מדהימה בעולם? אז ככה זה מרגיש בצד השני. עכשיו תגידו לי שלא שווה לעשות את זה יותר

ולגבי שיווק ויצירת תוכן בדיגיטל, הינה כמה תובנות חשובות מפה:

1. תשקיעו בתמונת הפרופיל שלכן, היא מייצגת אתכן בכל פעם שאתן מגיבות למישהו ואם היא טובה ונעימה יש סיכוי טוב שירצו ללחוץ עליה ולהכיר אתכן עוד.

2. תייצרו אינטראקציות עם העוקבים שלכן. תבדקו מיהם, תפרגנו על הפוסטים שלהם ועל העשייה שלהם אם אהבתן והתחברתן. זה מפזר גוד וייבס ותאכלס ככה יוצרים מעורבות גבוהה ובונים קשרים ברשתות החברתיות שנקראות 'חברתיות' מסיבה מסויימת, זוכרות?

3. אל תתביישו לכתוב למישהו משהו ופשוט להתחיל איתו שיחה גם אם אתן לא מכירות את הבנאדם בצד השני עדיין. זה נשמע טריוויאלי אבל אני יודעת שהרבה בעלות עסקים לא מרגישות בנוח עם לפנות ככה למישהי ולהתחיל שיחה, אז אני רק מזכירה שלרוב אנחנו ממש שמחות שכותבים לנו, בטח אם זה מחמאות. וככה יוצרים קשרים שאי אפשר לדעת לאן הם יובילו אף פעם, אז למה לא?

4. כולנו רוצות שיגיבו לנו על הפוסטים, שיחמיאו ויפרגנו. אבל האם אנחנו עצמנו מקדישות לזה זמן כמו שהיינו רוצות שיקדישו לנו? כמה אנחנו מפרגנות ומביעות התעניינות אמיתית שהיא יותר מ-לייק או תגובה של "מהממת"? תבדקו את זה מול עצמכן ואם שמתן לב שאתן כמעט ולא עושות את זה, תתחילו להקדיש לזה מחשבה וזמן מוגדר כי זה חלק חשוב במשוואה.

זהו, עד כאן להיום.
מקווה שהסיפור הזה הפיח בכן השראה לעשייה שלכן ברשת ולהתמדה בה וגם עשה לכן חשק לפרגן יותר למי שמסביבכן. תאמינו לי, רק טוב יכול לצאת מזה.

ואגב פרגון: אל תשכחו לספר לי כאן בתגובות אם התחברתן לפוסט, הא? 🙂

כתיבת תגובה