מתחביב לעסק מניב: 30 שיעורים שלמדתי בעסק

מתחביב לעסק מניב: 30 שיעורים שלמדתי בעסק

מי לחץ על ה – Fast forward?

השבועות האחרונים טסים לי כאילו מישהו לחץ על ה- Fast forward. בלי להרגיש הימים עוברים עם הרבה משימות ומעט מדי זמן.
כך קרה שכמעט בלי לשים לב התעוררתי בוקר אחד וראיתי שיש כבר 3000 עוקבים (או בואו נודה על האמת, עוקבות) בדף הפייסבוק של לימיק. ואני עוד בכלל הייתי תקועה איפשהו ב-2000.. (לא השנה, המספר).

שמחתי מאוד על המאורע וזה גרם לי לחשוב על השבועות האחרונים, השנה האחרונה ובכלל אחורה על העסק.
מאז שהקמתי את לימיק אני משתנה על הזמן, מגלה צדדים חדשים בי, חושפת בעצמי יכולות שאפילו אני לא ידעתי שנמצאות שם.
חשבתי על איך בתחילת העסק כל לייק היה חשוב. אני זוכרת איך התלהבתי כשהיו לי 500 עוקבים, זה היה טירוף ממש.
עכשיו כשאני כבר בכמה אלפים, המטרות שלי שונות. היום העשייה שלי והמיקוד שלי הוא כבר אחר.
ואיך כשלא שמים לב למשהו, אז פתאום הוא פשוט קורה מעצמו..

מחשבות בשפע וגם כמה תובנות

בקיצור, נגררתי להרבה מחשבות פילוסופיות שלא אלאה אתכם בהם, אחרת תברחו לי 🙂
אבל מה שכן, חשבתי על זה שמזמן לא כתבתי לעצמי. כן אני אוהבת לכתוב לעצמי. אני חושבת שזה אחד הדברים הנפלאים, כתיבה.
בכל הזדמנות שיש לי אני כותבת ומי שמכיר אותי יעיד שאני תמיד מסתובבת עם המחברת המאויירת שלי. בכל נסיעה, פגישה או חופשה – אין מצב שתתפסו אותי בלי המחברת שלי למקרה שאיזה רעיון חמקמק יגיע ולא תהיה לי מחברת לרשום אותו בה.

מה אני כותבת לעצמי? מחשבות, רעיונות, דברים שעברו השבוע, דברים שהספקתי. אני פריקית של רשימות ויש לי רשימות בכל מקום אפשרי. אבל לאחרונה בגלל העומס פשוט לא התפנתי לכתיבה שלי.
ואז חשבתי לעצמי שזו הזדמנות מעולה לעצור רגע, להתבונן, ולכתוב. הכי טוב, לגרוף כמה מטרות יחד.

אז ישבתי וחשבתי על כל הדברים שלמדתי מאז שאני עצמאית ועל כל הדברים שלמדתי רק בשבועיים האחרונים.
כל יום בעסק הוא שיעור אחד מטורף. אני מרגישה שאני פשוט לומדת ה-מון. וכן, חשוב שאני אשב רגע ואכתוב את זה בכדי שיהיה לי למה לחזור כשאני צריכה חיזוק. וזה הרי קורה מדי פעם, לכולנו.
ואז זה הבריק לי! החלטתי שלכתוב את 30 השיעורים הכי חשובים שלמדתי בעסק זו אחלה דרך לחגוג את ה-3000 עוקבים שלי.

אז כתבתי אותם והאמת, נראה לי שיצא לי לא רע.
נכון, יצא קצת ארוך אבל לגמרי שווה קריאה כי נראה לי שקיבצתי פה חומר מאוד שימושי לעסקים בתחילת הדרך, שיוצא לי לפגוש לא מעט.
האמת היא שלאחרונה אני נשאלת לא מעט ע"י אנשים שחולמים להקים עסק או שנמצאים בתחילת התהליך מאיפה צריך להתחיל ומה חשוב לדעת. אז אם אתם כאלה או שוקלים להיות כאלה, אני חושבת שהרשימה הזו יכולה להיות לכם מאוד מועילה. ואם אתם כבר בעלי עסקים בעצמכם, אני בטוחה שתמצאו פה כמה תזכורות מחזקות לשיעורים חשובים שבטח כבר חוויתם בעצמכם, אבל אולי קצת הספקתם לשכוח.

אז הינה הם לפניכם, 30 השיעורים שלמדתי בעסק:

1. לאהוב את מה שאני עושה
או בקיצור לפעול מתוך תשוקה. האמת, אני לא יודעת אחרת. לא מבינה איך קיים משהו אחר. בלי תשוקה זה פשוט לא מחזיק מים. רוצים להיות עצמאים? וודאו שהתשוקה שלכם נמצאת שם באמת. כי כשיתעוררו הקשיים, והם יתעוררו, היא היחידה שתזכיר לכם למה אתם שם מלכתחילה.

2. להאמין בעצמי
עוד כלי שבלעדיו קשה לצאת לדרך. נכון, זה בא בשילוב עם זה שלפחות עוד מישהו אחד שאני מכירה שיאמין בי. אבל אם אני לא אאמין בעצמי, אני אהיה בבעייה רצינית. ומה זה אומר להאמין בעצמי? זה אומר להאמין בעצמי לאורך כל הדרך, גם כשמתעוררים קשיים או ספקות. שתהיה לי האמונה הבסיסית שאני יכולה לעשות את זה, שאני מסוגלת. זה דורש הרבה עבודה עצמית והזנה של האמונה הזו כמעט ברמה יומיומית אבל היא הכרחית ושווה את זה.

3. לפחד ולעשות
אם יש משהו שאתם חייבים לנסות לפחות פעם אחת בחייכם (והרי שהתחושה מפעם אחת כל כך ממכרת, שאתם פשוט תרצו עוד) זה לפחד ממשהו ולעשות אותו. כן, זה ככה פשוט.
אגלה לכם סוד לגבי פחדים: הרגעים האלה שבין התעוררות הפחד לבין ההתגברות עליו הן קריטיות. כי כשפחד מזדחל אלינו, הוא מתיישב אצלנו בראש ומתחיל לגדול. הוא גדל והוא מקבל נפח ומוחשיות ואז נהיה לנו קשה להתעלם ממנו. אז מה עושים? ברגע שעולה הפחד, צריך לשאוף כמה שיותר מהר להתמודד איתו. פשוט להתעמת איתו. מפחדים לעשות לייב? עזבו הכל ועשו אותו. פשוט כך. הפחד לא ידע מאיפה זה הגיע לו, ואתם תגלו שחלק נכבד ממה שפחדתם ממנו היה רק בראשכם. וכך ברגע אחד פשוט תנפצו את הפחד הזה. ואז תגלו כמה שלפוגג פחד זו תחושה נפלאה וממכרת.

4. לטעות
מי אוהב לטעות? עוד לא נולד האחד. אבל מה, מסתבר שטעויות הן חשובות. הן אפילו הכרחיות. למעשה, טעות היא לא בעייה, היא מקפצה. היא מורת דרך. ולכן אתם רוצים גם לטעות מדי פעם. כי הטעויות שלכם יובילו אתכם להיות מדוייקים יותר, טובים יותר. אל תפחדו לטעות.

5. להפוך לימון ללימונדה
טריק מהמם שדורש לא מעט יצירתיות, פתיחות מחשבה ומעוף אבל אם יש לכם את זה אתם עלולים להיות מופתעים מהתוצאות.
וזה עובד כך: התעורר לכם קושי? בלת"ם? משהו שלא מסתדר כמו שאתם רוצים? נסו לצאת רגע מהבאסה האישית של עצמכם. כאילו רחפו לרגע החוצה מתוך עצמכם וחישבו על הבעייה מהצד בראש מפוקח. עכשיו תחשבו על זה כאילו אלו הם נתוני הפתיחה שלכם ועם זה אתם צריכים להוציא את המיטב (זה הרגע לשים בצד את ה"אוף, למה דווקא לי", ה"כמה לא פייר" ושאר המחשבות שבהחלט לא מקדמות). ואז תתחילו לחשוב איך בדרך יצירתית ניתן לצאת מהפלונטר, מה תוכלו לעשות בנתונים הנוכחיים. אם תשתחררו מהמחשבות המעכבות ותאפשרו לעצמכם לשהות מספיק זמן במחשבה היצירתית על הפתרון, בסוף יגיע משהו. אני אישית יצרתי בשבועות האחרונים כמה וכמה מהלכים כאלה שהתחילו מבעייה והפכו להצלחה. תאמינו או לא, שם נמצא המפתח למהלכים נפלאים שאתם יכולים לייצר אצלכם בעסק.

6. לדעת לקחת כמה צעדים אחורה ולהתבונן
מכירים את זה שמתעוררת בעייה ובמחשבות שלכם אתם לא מרפים ממנה? אתם רוצים לפתור אותה כאן ועכשיו. לפעמים זה עובד, ולפעמים פשוט לא. לפעמים הפתרון לא מגיע וזה מאוד מתסכל. העצה הכי טובה שאני יכולה לתת לכם זה לשים רגע את הבעייה בצד. להעביר את המיקוד שלכם למשהו אחר ולחזור אל הבעייה אחרי זמן ממושך של התנתקות. כשאתם לא שוברים את הראש אחרי פתרון, לפעמים דווקא אז הוא פשוט מגיע מעצמו או עולה תוך כדי העיסוק שלכם בדברים אחרים.

7. ללמוד מאחרים
מצב הצבירה שלי הוא הקשבה ולמידה. לפעמים נראה לי שאני פשוט ספוג ענק וסקרן שסופג כל הזמן מידע חדש מהסביבה. אני כל כך אוהבת ללמוד! דברים חדשים מרתקים אותי, והעולם הזה שכל הזמן משתנה לא מפסיק להלהיב אותי. ואיזה כייף שלא חסרים אנשים מוכשרים בעולם ושיש בו כל כך הרבה השראה. הקיפו את עצמכם באנשים מעניינים שמסקרנת אתכם הדרך שלהם, העשייה שלהם, המומחיות שלהם.

8. לקחת הכל בערבון מוגבל
בהמשך לסעיף הקודם: תלמדו מאחרים, תקשיבו להם אבל תדעו לפתח מסננת בריאה בתוככם שנכונה רק לכם. העולם מלא ביועצים, מומחים ועצות. ויכול להיות שכולם טובים וחכמים אך לא הכל נכון לכולם. לכן את ים העצות שתתקלו בהן בדרככם העסקית, העבירו במסננת ושקלו טוב טוב. תנו לאינטואיציה שלכם לפעול למענכם ולשפוט. ביחנו כל מקרה לגופו ובסופו של דבר היו אתם אלה שקובעים ומחליטים את דרך הפעולה שלכם.

9. לשתף את כולם בעשייה שלי
אנחנו רוצים לספר לעולם על מה שאנחנו עושים ועל מה שאנחנו טובים בו. אף פעם אנחנו לא יכולים לדעת למי זה יכול להיות שימושי, למי יש משהו רלוונטי להגיד לנו, למי יש כלי חשוב לתת לנו או טיפ שיקדם אותנו. שתפו אנשים במה אתם עושים ומה החלומות והשאיפות שלכם. מי יודע, אולי הם יעזרו לכם להתקרב אליהם צעד אחד נוסף.

10. לא להניח שכולם יודעים בדיוק מה אני עושה
הי, אם לא ידעתם אז אני לימור, אני מאיירת ויש לי ליין של מוצרי נייר מאויירים. סה"כ מובן, נכון? אז זהו, שלא! מה שבשבילכם הוא מובן מאליו כי אתם חיים אותו, ממש לא מובן ליתר הסביבה שלכם. צאו תמיד מנקודת הנחה שהאנשים שמולכם לא מבינים כלום בתחום בו אתם עוסקים. במקרה שלי לדוגמא עלי להסביר מה זה בדיוק איור ולמה הוא נועד. מה כל כך מיוחד בו ומה זה בכלל מוצרי נייר מאויירים. ובכל נקודת זמן יהיו כאלה שלא יבינו חלק מסויים במה שאני עושה וזה בסדר גמור, עלי להיות מוכנה תמיד להסביר ולהנגיש זאת למענם.

11. לא לפחד "למכור את עצמי"
המילה הזו למכור, עושה הרבה בעיות. כשאני מספרת לאחרים במה אני עוסקת, אני לא "מוכרת" להם את עצמי. אני מגלה להם עוד משהו עלי ויכול מאוד להיות שבכך אני גם מאפשרת להם פתרון לבעייה שיש להם או מענה לצורך שקיים אצלם.

12. כמה שפחות השוואות
או בשמו השני, "הדשא של השכן לא באמת ירוק יותר". נכון שכל העסקים בפייסבוק נראים לנו מצליחים ומלאי לקוחות מפרגנים ומשלמים שכל היום פוקדים אותם ומרעיפים עליהם את מיטב כספם?
אז אתם בטח כבר מבינים שהדברים הם לא באמת ככה. לא בפייסבוק ולא בכלל בחיים. מה שאנחנו רואים מהצד או חושבים שאנחנו רואים, זה רק חלק קטן ויחסי ממכלול שלם. אנחנו לא יודעים מה קורה בשום עסק, ומה שנחשב הצלחה בעיננו הוא לאו דווקא הצלחה של עסק אחר. בקיצור, כל אחד הוא שונה, וההשוואה היא פשוט בלתי אפשרית ומאוד מטעה. עשו לעצמכם טובה ותשוו כמה שפחות.

13. לזכור שיש מקום לכולם
מה כבר אני יכולה להביא לעולם שעוד לא עשו לפניי? אז כן, העולם הוא גדול ויש בו מקום לכולם. אני באמת מאמינה שכמו שאין שני אנשים שהם אותו הדבר, כך גם אין שני עסקים שהם אותו הדבר. תשאפו תמיד למצוא את הייחוד שלכם, לחדד ולהבדיל אותו, אבל אל תתעסקו עם מחשבות כמו: "יש מספיק כמוני". אף אחד הוא לא בדיוק כמוכם. ויכול מאוד להיות שאתם זה בדיוק מה שמישהו אחר צריך.

14. לעבוד קשה
נראה לי שזה סעיף שאי אפשר להדגיש מספיק. להקים עסק ולתחזק אותו זו עבודה קשה. אם חשבתם להיות עצמאים בשביל לעבוד פחות קשה, כדאי שתחשבו מסלול מחדש. זה נכון שאפשר במצבים מסויימים לעבוד פחות, או לפחות לעבוד לפי התנאים שלי ולא לפי התנאים של מישהו אחר. אבל ההנחה שזה בהכרח אומר לעבוד פחות קשה היא פשוט לא נכונה. עוד לא הכרתי בעל עסק שהגיע למשהו בלי לעבוד קשה. אני אישית עובדת מאוד קשה, לרוב מעל ל-8 שעות כשזה כולל גם ערבים וגם לא מעט סופ"שים. וזה לעבוד בעצם בכל הזדמנות כי העסק הולך איתי לאן שאני לא הולכת. ואתם יודעים מה? זה בסדר. אני לא מתביישת בזה. כי עבודה קשה מביאה תוצאות טובות. תהיו מוכנים לזה ותדעו שזו הדרך.

15. לחשוב על הטווח הרחוק
אל תתקעו באיפה העסק נמצא עכשיו או במה שאתם עושים או מרוויחים כאן ועכשיו. כי כאן ועכשיו הוא חשוב אבל הוא לא הכל. העסק שלכם הוא דרך חיים, הוא לא משהו של יום או יומיים, בהנחה שאתם נמצאים בו מהסיבות הנכונות ולא באתם כדי לעשות בוכטה וזהו. אז אל תתבאסו אם יש לכם עוד דרך לעבור ואם יש מטרות שטרם השגתם או שאיפות שנראות לכם רחוקות. יש לכם חיים שלמים להתקדם בעסק, והכי חשוב זה שאתם מתקדמים.

16. להתלהב
זה קצת קריפי במידה מסויימת, אבל כל דבר שקשור בעסק שלי מלהיב אותי. וההתלהבות הזו היא גם המנוע הפנימי שלי וגם המצפן שלי. בזכות ההתלהבות הזו אני ממשיכה להניע את העסק קדימה ולייצר חומרים חדשים. בזכותה אני גם יודעת שאני במקום הנכון לי. ואתם יודעים מה? כשאנשים עושים משהו שמלהיב אותם זה מורגש ועובר הלאה. אז אל תפחדו להתלהב ממה שאתם עושים כי זו אחת הפריבילגיות היותר משמעותיות שיש לכם ככאלה שבחרו לעסוק במה שהם אוהבים.

17. להנות מהדרך
כולם עסוקים בתוצאות וזה בסדר, כי זה הטבע שלנו ובלי שאיפה לתוצאות לא ננוע קדימה. אבל לא פחות חשוב מהתוצאה זו הדרך. כי עסק זה תהליך, והוא אפילו תהליך יפה ומרתק למדי. כך שאם תתמקדו רק בתוצאות אתם עלולים לפספס חלק ניכר מהתהליך הזה. ובתהליך טמונה הגדילה וההתפתחות שלכם ותאמינו לי שזה משהו שאתם רוצים לחוות. אז נסו לזכור שלא פחות חשובה מהתוצאות היא הדרך שאתם עושים בכדי להגיע אליהן.

18. לכתוב לעצמי
אחת המתנות היותר גדולות שאתם יכולים לתת לעצמכם היא כתיבה. כל סוג של כתיבה יכול לעבוד: כתיבה יומית, כתיבה שבועית, כתיבה של מחשבות, כתיבה של הישגים ואפילו כתיבה של משימות. בכל פעם שאתם כותבים, אתם גם מפנים מקום בראש וגם מאפשרים לעצמכם לחזור אחר כך למה שכתבתם. והאפשרות לחזור בכל רגע נתון לדברים שתיעדתם היא כל כך שימושית ונפלאה ואפשר גם ללמוד ממנה המון.

19. לחגוג כל הצלחה
זה די פשוט האמת: הצלחות צריך לחגוג. כולנו יודעים לתת משקל מצויין לבעיות שלנו אבל פחות יודעים לתת מקום ראוי להצלחות שלנו. אז תעבדו על זה, זה שווה את זה וזה מגיע לכם.

20. להיות בתנועה מתמדת
אל תשארו במקום ואל תתקבעו על משהו אחד. תמיד תשאפו ללמוד דברים חדשים, מיומנויות חדשות. עסק הוא דבר דינמי ונושם וגם אם אתם תעמדו במקום, העולם בהכרח ימשיך להתקדם קדימה. אז תהיו מודעים לזה ותמיד תשאפו להתעדכן במה שקורה סביבכם ולהיות עם יד על הדופק ואל תחששו מזה. זהו דרכו של עולם וזה מה שגורם לעסק שלכם להמשיך להיות רלוונטי.

21. לעשות גם כשאין חשק
כן, זה נשמע נורא, אני יודעת. אז תרשו לי לחדד. הכוונה לימים האלה שאתם מתעוררים ופתאום אתם מרוקנים. כן, גם לי יש ימים כאלה שנראה כאילו החשק שלי יצא לחופשה. אז קודם כל אל תבהלו, זה נורמלי וזה קורה לכולם. ומה שמעניין לגלות זה שלמרות שנראה לנו מגוחך לעבוד ללא חשק, דווקא מה שמחזיר חשק הכי טוב זה עשייה. כי כשאנחנו עושים, משהו בהכרח מתחיל לנוע אצלנו. והרי החשק כבר קיים אצלכם, הוא רק צריך פוש קטן. אז לפעמים כל מה שצריך זה פשוט קצת לעזור לו.

22. לדעת גם לנוח
הסעיף שאולי הכי קשה לעשות ומצד שני גם אחד החשובים פה. הגוף שלכם הוא הכלי שלכם. כשהוא לא במיטבו, אתם לא יכולים להיות במיטבכם. אז אל תקחו אותו כמובן מאליו, אל תתעלמו ממנו כשהוא מאותת לכם. בכל פעם שתעשו זאת, תגלו שהאיתות מגיע חמור יותר ונואש יותר אחר כך. אז באמת, נסו להקשיב לגוף שלכם. הוא יודע הכי טוב מה אתם צריכים.

23. לפרגן מכל הלב
ראיתם מישהו אחר מצליח? פרגנו לו. זה לא עולה כסף, זה מרגיש טוב וזו קארמה שכדאי לכם להיות בה. כשאתם שמחים בשביל מישהו אחר אתם כבר נמצאים במקום טוב יותר גם בשביל עצמכם. ובכלל, הצלחה של מישהו אחר תמיד יכולה להוות השראה ודרייב בשבילכם. אז תפרגנו לאחרים, הם לרוב יעריכו את זה וישמחו בהזדמנות הבאה לפרגן לכם בחזרה.

24. לחזק קשרים עסקיים
והכוונה פה לא רק לקשרים עם מי שיכול לעשות איתכם שת"פ או לקדם אתכם, אלא בכלל לקשרים עם בעלי עסקים אחרים. מיצאו את המסגרת שנוחה לכם להכיר בה בעלי עסקים אחרים ודאגו שיהיו אלה עסקים ממגוון רחב של תחומים ולאו דווקא בתחום העסק שלכם. מכל אחד תוכלו ללמוד עוד משהו ממישהו וגם אם לא, וודאי תשמחו לגלות את הדברים המשותפים שעוברים עליכם כבעלי עסקים.

25. לייצר סביבה תומכת
שמרו קרוב אליכם את אלה שמשרים עליכם אווירה חיובית ומקדמת והרחיקו מעליכם אנשים ספקנים ובעלי גישה שאינה מטיבה עמכם. אתם זקוקים לסביבה מפרה בכדי להתקיים.

26. תמיד לתת אקסטרה
אני אוהבת לתת והכי אני אוהבת לתת קצת יותר ממה שאני מחוייבת. למה? כי זה פשוט משאיר הרגשה טובה וטעם של עוד. ולכן בכל הזמנה שאני שולחת אני תמיד כוללת משהו נוסף ממני. זה אולי דבר קטן אבל הוא כל כך משמעותי לצד המקבל וזה פשוט נותן תחושה נהדרת.

27. להתייחס לעסק כחווייה כוללת
להשקפתי פעולת הקנייה היא רק חלק ממכלול שלם. כשלקוחה קונה ממני, זה ממש לא נגמר אחרי שהיא משלמת. חשוב לי שהיא תהנה מהמוצר שהיא לקחה הביתה, שהיא תשתמש בו ושהוא ישמח אותה ושהיא תהיה מרוצה ממה שהיא קנתה. יותר מזה, החוויה של הקנייה מתחילה מבחינתי הרבה לפני הקנייה. אני רוצה שהלקוחות שלי יהנו ממה שאני עושה עוד לפני שהן קונות. לכן פתחתי את קבוצת הפייסבוק שלי ואת הבלוג ולכן אני משתפת בתכנים ובפרינטבלים חינמיים. וכשהלקוחות כבר מגיעות וקונות, חשוב לי שהן יהנו גם מתהליך הקנייה וגם מתהליך השימוש. אני תמיד מסתכלת על המכלול השלם באינטראקציה של הלקוחה עם העסק שלי, ומשתדלת להסב לה הנאה ועניין בכל שלב בו היא פוגשת בלימיק.

28. להשקיע בסביבת העבודה
לא במקרה אחת המחלקות היותר אהובות עלי בחנות היא מחלקת "פינת העבודה". הפריטים בקטגוריה הזו נבחרו בקפידה ונועדו להפוך את כל השהות בפינת העבודה ואת ההתנהלות היומיומית בה למהנה ושמחה יותר.
פינת העבודה שלי היא המקום שבו אני מבלה רוב שעות היום. אין לתאר את ההבדל בין פינת עבודה משמימה לפינת עבודה שמלהיבה אותי ושנעים לי להכנס אליה. לאווירה בה אני נמצאת יש השפעה ישירה על טיב העבודה שלי ולפינת העבודה שלי יש חלק משמעותי בכך. לא תאמינו איזה שינוי יכול לחולל פוסטר קטן שתלוי על הקיר, מחברת מעוצבת שנעים לפתוח אותה בבוקר ולרשום בה או לוח תכנון מעוצב שתלוי על הקיר ועושה חשק להתחיל לתכנן את השבוע.

29. להיות בהודיה
לא פעם אני תופסת את עצמי ואומרת "ראבאק, איזה ברת מזל אני! לא רק שהיקום נתן לי משהו שאני טובה בו, הוא גם נתן לי את האפשרות לעשות איתו משהו". ובאמת שאני חושבת שאני הכי ברת מזל בעולם (ואני כמובן משוחדת, אז מה). ואתם, אם יש לכם כשרון או יכולת שאיתה נולדתם, היא לא מובנית מאליה. ואם התמזל מזלכם לעסוק במה שאתם הכי טובים בו, גם הם משהו להודות עליו. אז תעריכו כל רגע ותהיו בהודיה כי יש עולם שלם של אנשים שלא גילו במה הם טובים או שלא אוהבים את מה שהם עושים ונאלצים להמשיך לעשות אותו יום יום.

30. לאהוב את הלקוחות
הלקוחות שלי הן עולם ומלואו בשבילי. הן הנכס הכי יקר שלי והן הסיבה שבגללה אני יכולה להמשיך לעשות את מה שאני כל כך אוהבת לעשות. ועם כמה שלקוחות יכולות להיות מבאסות, קשות, או מייאשות, אני תמיד אתייחס אליהן קודם כל כשבנות אדם שבתאכלס מחפשות כמו כולם לשמוח ולהנות בעולם הזה. ולכן אני תמיד אשמח לשמוע את דעתן, גם כשהיא לא נעימה לי. ואני תמיד אשאף שהן יהיו כמה שיותר מרוצות. ובכלל, חשוב לי להתנהל מתוך אהבה בעסק, והלקוחות הן חלק נכבד בעסק שלי.

קראתם עד לכאן? שאפו, מגיעה לכם כומתה! או לפחות איזו מדליה.. ועכשיו ברצינות, אני מקווה שנהנתם מהפוסט הזה כי נראה לי שהוא אחד החשובים שכתבתי. אז אם אהבתם אותו ונהנתם לקרוא, אנא ספרו לי כאן בתגובות למטה. אני ממש אשמח לשמוע את דעתכם. ואם אתם מכירים מישהו שיכול להפיק משהו מהכתוב פה, אנא שתפו אותו בפוסט הזה והזמינו אותו לקרוא.

לפוסט הזה יש 6 תגובות

 1. שרה ברוך

  כל מילה יהלום ?????? גם כתבת יפה מאוד גם ברור מאוד גם הגיוני וגם מרגש ומניע , כמו שקיבלתי מחברה יקרה ככה מעבירה בשמחה ובששון .
  תודה ❤️

  1. לימור פיטלסון

   הי שרה, תודה רבה לך על התגובה המפרגנת ואני כל כך שמחה שהוא הועיל לך. וכמובן שיהיה לי לעונג שתעבירי אותו הלאה 🙂 תודה!

 2. לילך

  נגעת בנקודות מדוייקות והצגת אותן בצורה שכיף לקרוא מחדש. שאפו 🙂

  1. לימור פיטלסון

   איזה כייף לשמוע לילך, תודה רבה!

 3. סיני

  בדיוק שכמעט הכרזתי שאין כבר אתרי תוכן באינטרנט בשפה העברית
  גוגל הביא אותי לפה
  אז נכון גם את מוכרת פה
  אבל בחן ובטוב טעם
  כל הכבוד על ההשקעה והאמונה
  ובעיקר התרשמתי מההתמדה
  בהצלחה רבה

  נ.ב.
  הגבר הראשון בלימיק

 4. לימור פיטלסון

  סיני היקר, לכבוד הוא לי שקפצת לבקר וכל כך שימחת בדברים שכתבת. המון תודה!
  אגב, גברים דווקא עוברים פה לא פעם ואף קונים, אבל לא תמיד יש להם את האומץ לכתוב ולהגיב כמוך
  כך שמבחינתי ניתן לומר שאתה הגבר-גבר הראשון בלימיק 🙂

כתיבת תגובה